Skip to main content
In de kijkerSpecial Stories

VANDAAG IN DE AUTOGESCHIEDENIS

By 16 januari 2022No Comments

14 JANUARI 1979. DE EERSTE EDITIE VAN PARIJS-DAKAR EINDIGT MET EEN OVERWINNING VAN MOTORRIJDER CYRIL NEVEU. ZEVEN JAAR LATER ZOU 14 JANUARI DE ZWARTSTE DAG UIT DE DAKAR-GESCHIEDENIS WORDEN.

Thierry Sabine kreeg het idee voor een avontuurlijke rally tussen Parijs en Dakar wanneer hij als motorrijder tijdens de rally Abidjan-Nice drie dagen vermist raakt in de woestijn. Op 28 december 1978 is het zover. Dan start de eerste editie van de intussen legendarische woestijnrally, die op 14 januari eindigt op het strand van dakar. Winnaar is motorrijder Cyril Neveu. De eerste auto is de Range Rover van Alain Génastier. Het is de enige keer dat er één klassement werd opgesteld.

Op 14 januari 1986 verongelukt Thierry Sabine wanneer zijn helikopter in een zandstorm tegen een duin te pletter vliegt. Met hem sterven nog vier anderen, waaronder de zanger Daniel Balavoine.